Bogata oferta solidna usługa

zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty Bomis-Super znajdziesz nas w Kaliszu, ul. Pułaskiego 33 (róg Czaszkowskiej)

Nakładki progowe Daewoo Lanos

Nakładki progowe do DAEWOO LANOS.Kpl. 2 szt. na progi drzwi przednich.Producent : JACKY.Materiał : stal szlachetna polerowana.Napis...

Atrapa wlotu powietrza (skrzela)

Atrapa wlotu powietrza profilowana.Materiał - tworzywo sztuczne.Produkt samoprzylepny.

Nakładki reflektorów lanos

Nakadki reflektorów do DAEWOO LANOSProducent - ORICIARI (dostawca ospojlerowania dla Daewoo).Kolor - czarny (możliwośc lakierowania)....

Naprawa pojazdów

Obecnie działalność warsztatu jest zawieszona.

Zapraszamy do współpracy

 
 

Chevrolet Spark otrzymuje 4 gwiazdki w testach bezpieczeństwa EuroNCAP

dodano dnia 11.01.2010, przeczytano razy

Chevrolet Spark otrzymał mocne cztery gwiazdki w wynikach testów bezpieczeństwa European New Car Assessment Program EuroNCAP ogłoszonych w dniu dzisiejszym.

W kategorii bezpieczeństwa dzieci Spark uzyskał maksymalną liczbę punktów w testach dynamiki fotelików dziecięcych. Spark otrzymał 69 na 100 możliwych do zdobycia punktów, a do maksymalnej oceny pięciu gwiazdek zabrakło mu zaledwie jednego punktu.

„Doskonałe wyniki osiągnięte przez nasz nowy samochód miejski w tak surowych testach, jak EuroNCAP odzwierciedlają nasze zaangażowanie tak w bezpieczeństwo, jak i atrakcyjną stylistykę i doskonałe wyposażenie", powiedział Wayne Brannon, prezes i dyrektor zarządzający Chevrolet Europe. „Spark spełnia oczekiwania osób dokonujących zakupu małych samochodów miejskich na rozwiniętych rynkach europejskich."

W kategorii bezpieczeństwa dorosłych Spark otrzymał 8 możliwych do zdobycia punktów w testach zderzeń bocznych z ruchomą i odkształcającą się barierą. Uzyskał on również 7,35 na 8 możliwych do zdobycia punktów w teście zderzeniowym słupków bocznych, co wskazuje na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa pasażerów w przypadku poważniejszych kolizji bocznych.

W kategorii bezpieczeństwa dzieci Spark uzyskał maksymalną liczbę punktów w testach dynamiki fotelików dziecięcych, mających na celu dokonanie oceny ochrony dzieci przed ewentualnymi obrażeniami w różnego rodzaju kolizjach. Podczas testów zderzeń bocznych manekiny testowe odpowiadające 1,5-rocznemu i 3-letniemu dziecku utrzymywane były w sposób odpowiedni w fotelikach, dzięki zastosowanemu w modelu Spark wzmocnień ochronnych.

Osiągnięcia te to wynik ulepszeń konstrukcyjnych Chevroleta Sparka połączonych z szeroką gamą zabezpieczeń aktywnych i pasywnych. Ponad 66 procent konstrukcji tego miejskiego samochodu wykonane jest ze stali o wysokiej wytrzymałości, zaś 16,5 procent ze stali o maksymalnej wytrzymałości. Stal ta wykorzystywana jest przede wszystkim w belce wzdłużnej podwozia, słupkach przednich i środkowych konstrukcji bocznej nadwozia. Wszystko to przyczyniło się do uzyskania bardzo dobrych wyników podczas testów zderzeń bocznych.

Standardowe zabezpieczenia zastosowane w modelu Chevrolet Spark obejmuje sześć poduszek powietrznych: kierowcy, pasażera siedzącego z przodu, boczne oraz kurtyny powietrzne. Pasy bezpieczeństwa zastosowane z przodu wyposażone są w napinacze, zaś trzypunktowe pasy bezpieczeństwa chronią pasażerów siedzących z tyłu.

Spark wprowadzony zostanie do sprzedaży w Polsce na początku 2010 roku.

Źródło: www.v10.plZałączone zdjęcia
bomis-super.pl - usługi transportowe, kołpaki, części samochodowe, oleje samochodowe, części do samochodów, dywaniki samochodowe, warsztat samochodowy i akcesoria samochodowe - Kalisz